Loading


GOŁDAP. Zarzuty pobicia grupy Białorusinów na tle narodowościowym postawiła trzem gołdapianom Prokuratura Rejonowa w Olecku. To pokłosie zdarzenia, do którego doszło w niedzielę 8 kwietnia w Gołdapi. Trzech młodych mieszkańców miasta zaatakowało siedmioosobową grupę Białorusinów. Napastnicy pobili dwie osoby, a jedną potraktowali gazem łzawiącym. Później zatrzymani gołdapianie tłumaczyli, że rozzłościł ich rosyjski język, którym posługiwali się Białorusini. Jak powiedział Radiu 5 Ryszard Tomkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, sprawą zajmie się Prokuratura Rejonowa w Sejnach, wyznaczona do spraw na tle narodowościowym. Podejrzani mężczyźni są na wolności, ale muszą regularnie odwiedzać komendę policji i mają zakaz zbliżania się do miejsc, gdzie w Gołdapi mieszkają Białorusini.

źródło: Radio 5

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!