GOŁDAP. 20 listopada nieznany sprawca w jednym z lokali rozrywkowych w Gołdapi ukradł klientowi telefon komórkowy Nokia wartości 800 złotych. 29 listopada w innym lokalu doszło do podobnej kradzieży. Tym razem poszkodowany wycenił swoją stratę na 300 złotych. Policja prowadzi w tych sprawach stosowne postępowania. Jak zapewnia Ryszard Antolak, p.o. rzecznika prasowego KPP w Gołdapi, udaje się odzyskać około 2/3 skradzionych telefonów. Często trwa to jednak nawet kilka-kilkanaście miesięcy. Osobie, przy której znaleziony zostanie poszukiwany aparat telefoniczny, stawiane są zarzuty paserstwa. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności w przypadku nieumyślnej winy i do 5 lat w przypadku umyślnej.

GOŁDAP. Między 25 a 30 listopada nieznany sprawca ukradł z terenu budowy obwodnicy 3 znaki drogowe. Wykonawca inwestycji wycenił straty na 1080 złotych.

GOŁDAP. 26 listopada w samo południe 20-letni Karol R. został przyłapany w Biedronce na kradzieży butelki wódki Soplica. Obsługa sklepu,zatrzymała sprawcę i przekazała policji. Za swój czyn Karol R . został ukarany 300zł mandatem. Wódkę odzyskano.

DUBENINKI-BŁĄKAŁY. 26 listopada na drodze wojewódzkiej policjanci zatrzymali VW Passata. Kierujący samochodem 41-letni Marek P. miał aż 3,21 promila alkoholu w wydychanym powietrzu! Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, bo... po jego utracie za jazdę po pijanemu nie przystąpił do ponownego egzaminu. Co ciekawe, Marek P. odbywał też wcześniej karę bezwzględnego pozbawienia wolności za to przestępstwo. Niestety, nic go to nie nauczyło.

GOŁDAP. W nocy z 25 na 26 listopada nieznany sprawca ukradł antenę CB z samochodu pozostawionego na parkingu przy ul. Armii Krajowej 42. Poszkodowany wycenił strat na 180zł .To nie jedyna taka kradzież w ostatnim okresie. Policja prosi właścicieli anten CB na podstawach magnesowych o ich zabezpieczanie, choćby przez zdjęcie z dachu i schowanie w samochodzie.

BANIE MAZURSKIE. 28 listopada o godzinie 15.35 na ulicy Leśnej policjanci zatrzymali wypitego rowerzystę. 26-letni Marcin H. wydmuchał 0,38 promila alkoholu. Rower zabezpieczył we własnym zakresie, za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

WRONKI. 29 listopada dyżurny policji otrzymał informację o bójce na dyskotece. Po przybyciu patrolu na miejsce, Tomasz P. i Piotr P. (nie są braćmi) znieważyli policjantów. Podczas interwencji wybita została też boczna, tylna szyba w radiowozie. Obaj mężczyźni byli pijani. Zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Po wytrzeźwieniu przyznali się do winy i zgodzili się dobrowolnie poddać karze.