Loading


GOŁDAP. Kilka dni temu do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży w jednym z miejscowych sklepów wielobranżowych. Zniknęło stamtąd 7 patelni oraz szachy, przedmioty o łącznej wartości 1610zł. Zdarzenie zarejestrował monitoring sklepu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni kilka godzin przed kradzieżą zrobili w sklepie rekonesans, a następnie wykorzystując nieuwagą sprzedawcy upatrzony towar schowali pod ubranie i wynieśli. W oparciu o analizę monitoringu i na podstawie zebranych informacji policjanci ustalili sprawców - to czterech mieszkańców Gołdapi (znanych policji) w wieku od 22 do 34 lat. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Jeden ze sprawców tłumaczył się, że tak naprawdę to chciał kupić sztućce, ale nie miał pieniędzy, więc ukradł patelnię. Drugi kradł bo zobaczył, że kradną inni, więc też postanowił to zrobić. Część skradzionych przedmiotów mężczyźni sprzedali, a pieniądze przeznaczyli na alkohol.

Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Dwóch z mężczyzn miało już w swojej kartotece podobne przestępstwa i działali w warunkach recydywy. Grozi im więc nawet do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!