Loading


POWIAT GOŁDAPSKI. Mundurowi święta wielkanocne spędzili w służbie. Wzmocniono szczególnie siły w zakresie ruchu drogowego. Wraz z drogówką służbę pełnili policjanci wszystkich pionów. Działania podobnie jak w całym kraju trwały od 29 marca do 2 kwietnia br.

W Wielki Piątek pierwsi policjanci zaplanowani w ramach akcji zabezpieczali przemarsze wiernych podczas dróg krzyżowych organizowanych przez parafie w powiecie gołdapskim.

Nad bezpieczeństwem na gołdapskich drogach czuwali funkcjonariusze wszystkich wydziałów miejscowej komendy. Policyjne patrole można było spotkać na ruchliwych odcinkach dróg powiatu. Podczas kontroli drogowej każdy kierowca pojazdu musiał liczyć się ze sprawdzeniem stanu trzeźwości.

W piątek doszło do dwóch niegroźnych zdarzeń drogowych. Rosjanka wyjeżdżając z parkingu na ul. Partyzantów nie zachowała należytej ostrożności i podczas wykonywania skrętu w prawo uderzyła w zaparkowany pojazd. W tym samym dniu przy ul. Żeromskiego kierowca w trakcie omijania nie zachował bezpiecznej odległości i również uderzył w unieruchomiony pojazd. W poniedziałek Wielkanocny na trasie Błakały - Linowo na łuku drogi pojazdy osobowe zderzyły się lusterkami. Na szczęście w wyniku zdarzeń nikt nie odniósł obrażeń.

W sobotę w godzinach popołudniowych policjanci zauważyli grupę młodych mężczyzn, którzy przy jednym z bloków spożywali alkohol. Na widok radiowozu 31-latek wyrzucił torebkę strunową, w której znajdował się susz. Substancja została przez policjantów zabezpieczona w celu przeprowadzenia badań. Jeżeli okaże się, że jest to marihuana lub inne środki zakazane, sprawcy przedstawione zostaną zarzuty posiadania środków odurzających. Pamiętajmy, że obowiązujące w Polsce prawo nie zezwala na posiadanie nawet niewielkich ilości narkotyków. Za ich posiadanie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3

Policjanci wydziału kryminalnego, którzy choć mniej widoczni (bo nieumundurowani) również pracowali. Śledczy podkreślają, że w święta nie odnotowali większej niż zazwyczaj ilości zdarzeń o charakterze kryminalnym. Zatem podsumowując minioną Wielkanoc z całą pewnością można uznać, że tradycyjne życzenia „spokojnych świąt” spełniły się.

KPP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie