Loading


GOŁDAP. Pod koniec listopada 2017 w Gołdapi na pl. Zwycięstwa trzech mężczyzn bez konkretnej przyczyny dotkliwie pobiło 33-letniego mieszkańca miasta. Przypadkowy świadek, który stanął w obronie bitego mężczyzny, naraził się na agresywne zachowanie jednego z napastników. Zgodnie z przepisami osoba, która zainterweniuje na widok aktu chuligaństwa jest chroniona jak funkcjonariusz publiczny. Ci, którzy napadną na osobę interweniującą muszą liczyć się z dużo surowszymi karami. 21-letni gołdapianin został potraktowany właśnie jak funkcjonariusz publiczny. Naruszenie nietykalności cielesnej osób interweniujących jest ścigane z urzędu. Wcześniej osoby takie musiały kierować prywatny akt oskarżenia.

Gołdapscy policjanci wspólnie z olecką prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko trzem mężczyznom w wieku 25, 23 i 21 lat, którzy dotkliwie pobili 33-letniego mieszkańca Gołdapi. Dodatkowo jeden ze sprawców usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!