Loading


GOŁDAP. Gołdapscy policjanci prowadzili w tym tygodniu działania ph. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Piesi i rowerzyści stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego, gdyż w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Policyjne działania „NURD” mają na celu zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. Policjanci zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego.

Policjanci ujawnili 6 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, w tym 1 dotyczyło nieprawidłowego przejeżdżania przez przejścia dla pieszych. Dodatkowo 8 wykroczeń dotyczyło samych pieszych.

Podczas działań policjanci rozdawali elementy odblaskowe zwracając uwagę na to, że pieszy widoczny to pieszy bezpieczny. Ważne jest jednak prawidłowe umieszczenie odblasku. Elementy odblaskowe należy zakładać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

KPP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie