Loading


GOŁDAP. Gołdapscy policjanci prowadzili w tym tygodniu działania ph. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Piesi i rowerzyści stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego, gdyż w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Policyjne działania „NURD” mają na celu zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. Policjanci zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego.

Policjanci ujawnili 6 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, w tym 1 dotyczyło nieprawidłowego przejeżdżania przez przejścia dla pieszych. Dodatkowo 8 wykroczeń dotyczyło samych pieszych.

Podczas działań policjanci rozdawali elementy odblaskowe zwracając uwagę na to, że pieszy widoczny to pieszy bezpieczny. Ważne jest jednak prawidłowe umieszczenie odblasku. Elementy odblaskowe należy zakładać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

KPP w Gołdapi