Loading


GOŁDAP. Przedwczoraj w nocy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na drogowym przejściu granicznym w Gołdapi 3 obywateli Litwy, którzy usiłowali ominąć kontrolę graniczną na wyjazd z Polski. Jak się okazało kierowca był pijany.

Kierujący osobowym volkswagenem nie zatrzymał się do odprawy granicznej i ruszył w stronę Rosji. Kontroler SG niezwłocznie podjął działania zmierzające do ujęcia podróżnych. Funkcjonariusz SG pełniący służbę na posterunku wyjazdowym z Polski, natychmiast rozwinął kolczatkę i dawał wyraźne sygnały do zatrzymania. Okazało się, że w pojeździe, oprócz kierowcy znajduje się jeszcze dwóch pasażerów. Kierowca, tłumaczył, że jadą z Niemiec na Litwę i tak pokierowała ich nawigacja. Ponadto w trakcie rozmowy funkcjonariusz SG wyczuł woń alkoholu od kierującego autem. 44-latek miał ponad 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowca został ukarany mandatem karnym za niezatrzymanie się do kontroli granicznej w wysokości 100zł oraz za usiłowanie przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom również otrzymał 100zł mandatu. Ponadto odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. (WMOSG)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!