Loading


GOŁDAP. 13 lutego około godz. 19.30 do odprawy zgłosił się obywatel Polski kierujący autokarem Setra z gołdapskimi numerami rejestracyjnymi. Poza kierowcą w pojeździe znajdowały się jeszcze 2 osoby. W trakcie sprawdzania paszportów okazało się, że wobec jednego z pasażerów wystawiono nakaz zatrzymania w związku z unikaniem stawiennictwa na przesłuchanie. Mężczyzna ten miał mieć bowiem postawione zarzuty kierowania gróźb karalnych i znieważania funkcjonariuszy służby celno-skarbowej.

W tej sytuacji powiadomiono Komedę Powiatową Policji w Gołdapi. Policjanci, którzy pojawili się na przejściu granicznym zatrzymali podróżnego, a jako że był w stanie nietrzeźwym, osadzili go areszcie. Kolejnego dnia, po jego wytrzeźwieniu, funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty, których starał się uniknąć, czyli znieważania i grożenia celnikom.

To nie był jednak koniec kłopotów mieszkańca Gołdapi. Funkcjonariusze celno-skarbowi sprawdzili bowiem dokładnie autobus, którym przekraczał on granicę. Po zdemontowaniu listwy mocującej wykładzinę do podłogi, w tylnej części autokaru zauważono otwór, w którym ukryto prawie 200 paczek papierosów. W tej sytuacji mężczyzna posłyszał dodatkowo zarzut przemytu papierosów. Ponadto celnicy zatrzymali też autokar, jako dowód rzeczowy w sprawie. (IAS Olsztyn)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!