Loading


POGORZEL. Nadmierna prędkość niedostosowana do warunków panujących na drodze, a do tego alkohol krążący w organizmie kierowcy - to czynniki, które liderują w grupie głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Dlatego policjanci nie mają pobłażania wobec kierowców, którzy rażąco przekraczają dozwoloną prędkość, albo wsiadają za kierownicę po alkoholu. Tak jak miało to miejsce na drodze krajowej nr 65.

Wczoraj w Pogorzeli przed godz. 13:00 policjanci zauważyli kierowcę vw golfa, który ewidentnie bardzo się spieszył. Wyprzedzał inne pojazdy przekraczając podwójną linię ciągłą, a także – co najgorsze – na przejściu dla pieszych. Policjanci ruszyli za nim i wkrótce zatrzymali go do kontroli drogowej.

Okazało się, że za kierownicą niebezpiecznie jadącego auta siedział 19-latek. Młody mężczyzna tłumaczył się tym, że spieszy się do dziewczyny. Najgorsze w jego zachowaniu było jednak to, że jechał do niej mając blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 19-latka, a jego samochód został odholowany. Mężczyzna już został ukarany mandatami karnymi za popełnione wykroczenia, natomiast za przestępstwo odpowie przed sądem.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!