Loading


POWIAT GOŁDAPSKI. W czasie trwania akcji "Bezpieczne Ferie 2018" funkcjonariusze prowadzili działania, aby zapewnić bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas wyjazdów i powrotów z ferii. Policjanci sprawdzali nie tylko wyposażenie i stan techniczny pojazdów, ale także wymagane dokumenty, dostosowanie przez kierowców prędkości do warunków panujących na drodze i przede wszystkim ich trzeźwość.

Przez ten dwutygodniowy okres funkcjonariusze skontrolowali blisko 480 pojazdów, w tym 3 autokary. Wszyscy kierujący autobusami byli trzeźwi, natomiast kontrola stanu technicznego nie wykazała nieprawidłowości. Policjanci w 95 przypadkach ukarali kierowców mandatami karnymi, z czego blisko 90 było za przekroczenie dozwolonej prędkości.

W okresie ferii zimowych na drogach powiatu doszło do 13 zdarzeń: 12 kolizji i 1 wypadku, w którym 1 osoba została ranna.

Funkcjonariusze odwiedzali także miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży, gdzie przeprowadzali pogadanki dotyczące głównie bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!