Loading


POWIAT GOŁDAPSKI. W miniony weekend policjanci z gołdapskiej komendy zatrzymali czterech kierowców, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażali innym uczestnikom ruchu drogowego.

Jednego z nich zatrzymano w nocy z piątku na sobotę w Gołdapi. 36-letni obywatel Ukrainy kierował audi. Na rondzie przy placu Zwycięstwa zjechał na wysepkę i uszkodził znak drogowy. Okazało się, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Z kolei w sobotę kilka minut przed godz. 20 na drodze wojewódzkiej nr 651 za Żytkiejmami zatrzymano 20-letniego mężczyznę, który kierował motocyklem mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Młody mężczyzna prawa jazdy nie stracił, bo jak się okazało, w ogóle go nie posiada.

Trzeciego kierowcę policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali w Gołdapi kilka minut przed godz. 2.00 w niedzielę. 26-letni kierowca vw passata podczas badania alkomatem wydmuchał blisko promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Wszystkich na podwójnym gazie czeka wizyta w sądzie, tak samo zresztą jak ostatniego kierowcę, który w Pogorzeli w niedzielę kilka minut przed godz. 9 został zatrzymany do kontroli przez policjantów ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości 41-laka wykazało, że ma w organizmie ponad promil alkoholu. Okazało się również, że mężczyzna wsiadł za kierownicę nie posiadając do tego uprawnień.

Kierowco - zapamiętaj!

  • Jazda pod wpływem alkoholu uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po drodze, pogarsza koordynację ruchową i powoduje gorsze widzenia oraz zmniejsza szybkość reakcji.
  • Nie ma takiego poziomu alkoholu we krwi, który nie powodowałby zaburzeń. Nietrzeźwy kierowca stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie samego, ale także dla innych uczestników ruchu.
  • Przemyśl konsekwencje i to, jak będzie wyglądało życie twoje i twojej rodziny, jeśli spowodujesz wypadek pod wpływem alkoholu i np. trafisz do zakładu karnego. Pamiętaj, że nawet sekunda, w której podejmiesz złą decyzję, będzie miała wpływ na całe życie twoje i bliskich.

KPP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!