Loading


POWIAT GOŁDAPSKI, POWIAT EŁCKI. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi stwierdzili nieprawidłowości w zakresie powierzenia i wykonywania pracy w przypadku 17 cudzoziemców zatrudnionych w przedsiębiorstwach na terenie powiatu ełckiego i gołdapskiego. W ubiegłym tygodniu skierowali do sądu wnioski o ukaranie 2 pracodawców.

Właściciel firmy spożywczej działającej na terenie powiatu ełckiego, powierzył pracę 2 obywatelom Ukrainy na innych warunkach niż były one określone w zezwoleniach, a 2 pracowało bez stosownych dokumentów.

Pracodawca z powiatu gołdapskiego w przedsiębiorstwie wielobranżowym zatrudniał bez wymaganych dokumentów 3 obywateli Białorusi.

Ponadto funkcjonariusze SG skierują wniosek do sądu o ukaranie właściciela agencji pośrednictwa pracy z województwa mazowieckiego, który nielegalnie powierzył pracę 10 obywatelom Ukrainy na terenie powiatu ełckiego. (WMOSG)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!