Loading


GOŁDAP. Do pożaru w jednym z bloków przy ulicy Armii Krajowej w Gołdapi doszło w piątkowe popołudnie. Do drzwi mieszkania, w którym mieszka policjant, zapukała roztrzęsiona kobieta wołając o pomoc. Kobieta mówiła coś o pożarze i przebywającym w mieszkaniu starszym mężczyźnie. Funkcjonariusz w tym czasie przebywał u siebie z innym policjantem. Obaj nie wahali się ani chwili.

W jednym z pokoi domownicy gasili płonące drzwi, ubrania i wyposażenie, pomieszczenie było mocno zadymione. Wśród kłębów dymu starszy posterunkowy Daniel Święcki zauważył leżącego na podłodze mężczyznę. Nie czekał na strażaków, tylko wszedł do środka i wyniósł go. W tym samym momencie drugi funkcjonariusz powiadomił już straż pożarną i służby ratownicze.

Na miejscu okazało się, że 72-letni mężczyzna z nieustalonych dotąd przyczyn rozlał we własnym mieszkaniu płyn łatwopalny i zapalił go. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Starszy mężczyzna został zabrany do szpitala na obserwację.

Szybka i skuteczna reakcja domowników, policjantów i akcja strażaków zapobiegła rozprzestrzenianiu się ognia na pozostałe pokoje i mieszkania w budynku.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci oraz biegły z zakresu pożarnictwa. (KPP Gołdap)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!