Loading
 
 
 
 


GOŁDAP. Chwila nieuwagi, roztargnienie, dekoncentracja spowodowana rozmową – tylko tyle wystarczy, by zgubić wartościowe przedmioty. Czasami jest to biżuteria, telefon albo portfel. A czasami... laptop. Tak właśnie było w przypadku mieszkanki Gołdapi, która nawet nie zauważyła, kiedy straciła swój komputer.

Wczoraj gołdapscy policjanci pomogli mieszkance miasta w nietypowej sprawie. Około godz. 18.00 funkcjonariusze podczas służby patrolowej zauważyli na drodze przy krawężniku pozostawioną torbę, w której znajdował się laptop. Sprzęt był zadbany i sprawy. Policjanci w okolicy tego miejsca nie zastali nikogo, kto mógłby być właścicielem komputera. Dlatego poinformowali mieszkańca pobliskiego budynku o swoim znalezisku, polecając, że gdyby pojawił się ktoś poszukujący zguby, to żeby zgłosił się do jednostki policji w Gołdapi.

Pomysł okazał się trafiony, ponieważ wkrótce do policjantów zgłosiła się w tej sprawie kobieta. Gdy policjanci upewnili się, że faktycznie jest ona właścicielką laptopa, sprzęt w nienaruszonym stanie trafił w jej ręce.