Loading


GOŁDAP. 11 grudnia na przejściu granicznym w Gołdapi funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wytypowali do kontroli szczegółowej autobus scania. Kierował nim Polak, mieszkaniec jednej z przygranicznych miejscowości. W trakcie rewizji funkcjonariuszom pomagał labrador Fux i to właśnie on wskazał miejsce w konstrukcji pojazdu, w którym mogły być ukryte papierosy. Jednak sprawdzenie przestrzeni, w której znajdowała się kontrabanda, było mocno utrudnione, ponieważ skrytka znajdowała się w innej, większej skrytce. Aby dostać się do środka i wyjąć ukryte papierosy należało najpierw zdemontować dwie grube blachy. Jak się potem okazało, tworzyły one zamknięcie schowka, które było ryglowane z wykorzystaniem silnika elektrycznego. W sumie funkcjonariusze ze skrytki wyjęli 1260 paczek papierosów.

W związku z tym, że autobus był przystosowany do przemytu papierosów, został on zatrzymany do sprawy karnej skarbowej, a kierowca za złamanie prawa odpowie przed sądem. (IAS Olsztyn)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!