Loading
 
 
 
 


GOŁDAP. W minioną sobotę w godzinach przedpołudniowych w jednym z gołdapskich lokali gastronomicznych klient zorientował się, że nie posiada portfela z gotówką (ponad 500 złotych), dowodem osobistym oraz kartą płatniczą. Zawiadomił miejscowych funkcjonariuszy o kradzieży.

Policjanci natychmiast przystąpili do wyjaśniania sprawy. Dzięki informacjom od pracowników i świadków szybko ustalili i zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Gołdap.

W poniedziałek mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Wyjaśnił mundurowym, że skradzione pieniądze wydał, natomiast portfel z dokumentami wyrzucił. Funkcjonariusze odzyskali porzucone rzeczy. Teraz za popełnione przestępstwo młody mężczyzna. odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do osób, które spędzają wolny czas w lokalach, dyskotekach oraz pubach, aby dobrze zabezpieczały swoje portfele, telefony komórkowe oraz dokumenty. Strata może okazać się znacznie większa, gdyż na podstawie cudzych dokumentów złodzieje często wyłudzają kredyty i inne usługi.