Loading


GOŁDAP, OLECKO. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej uzyskali informację, iż w sklepach wielobranżowych znajdujących się w Olecku i Gołdapi mogą być sprzedawane tzw. podróbki czyli towary bezprawnie oznaczone znakami towarowymi znanych firm. W czasie kontroli te informacje się potwierdziły. W Olecku wykryto 245 sztuk odzieży i zabawek, z zaś w Gołdapi 208 podrabianych towarów. Były to głównie odzież, obuwie oraz torby.

Zgodnie z procedurą fakt wykrycia podrabianych towarów zgłoszono kancelariom prawnym reprezentującym w Polsce interesy firm, których znaki bezprawnie wykorzystano. Te złożyły wniosek o ściganie sprawców. W tej sytuacji cały towar o wartości ok. 60 tys. złotych trafił do magazynu celnego, a w wobec właścicieli sklepów wszczęto postępowanie. Za swój czyn odpowiedzą oni przed sądem. (IAS Olsztyn)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!