Loading


GOŁDAP. 15 listopada podczas odprawy granicznej strażnicy graniczni nabrali podejrzeń co do legalności pochodzenia mercedesa sprintera, który podróżowali Rosjanin i Białorusin. Ustalili, że pojazd został wypożyczony na terenie Niemiec i nie powinien opuszczać tego kraju. Co więcej, samochód miał rosyjskie tablice rejestracyjne, a kierowca przedstawił do kontroli komplet rosyjskich dokumentów auta. Tymczasem ten sam pojazd miał wcześniej niemieckie tablice rejestracyjne.

Obywatele Białorusi i Rosji zostali zatrzymani i przesłuchani. Dzisiaj wraz z pojazdem i podejrzaną dokumentacją będą przekazani policjantom z Gołdapi, którzy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Olecku poprowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Wartość mercedesa to 130 tysięcy złotych. Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku odzyskali 52 skradzione samochody o wartości ponad 2,5mln złotych. 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!