Loading


POWIAT GOŁDAPSKI. Policyjna akcja „Znicz 2017” w Gołdapi i w regionie przebiegła bardzo spokojnie, bez korków i większych utrudnień na drogach. Funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji, strażnicy miejscy oraz graniczni dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. W dniu Wszystkich Świętych od samego rana patrole wystawione były we wszystkich newralgicznych miejscach. Policjanci kierowali ruchem, pilnowali respektowania zakazów parkowania, pomagali w bezpiecznym przemieszczaniu się w poszczególne miejsca i dbając o pieszych uczestników ruchu rozdawali elementy odblaskowe.

Podczas trwania akcji policjanci odnotowali jedno zdarzenie w obrębie cmentarza przy ulicy Cmentarnej w Gołdapi. Kierująca audi nie zachowała należytej ostrożności przy cofaniu i uderzyła w stojącego za nią opla. Nikomu nic się nie stało.

Doszło też do jednego poważnego zdarzenia drogowego. 31 października około godz. 16.30 na ul. Paderewskiego najprawdopodobniej 12-letnia dziewczynka wbiegła na jezdnię wprost pod jadącego opla, którym kierował 33-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna był trzeźwy. Dziewczynka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Policjanci skontrolowali blisko 190 pojazdów. Kierowcy, którzy złamali przepisy ruchu drogowego zostali w 41 przypadkach ukarani mandatami karnymi, w tym za przekroczenie prędkości i niestosowanie pasów lub fotelików ochronnych. W 6 przypadkach funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne aut, głównie z powodu ich złego stanu technicznego.

Niestety w tym roku nie obyło się bez nietrzeźwych za kierownicą. Policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na „podwójnym gazie”.

Akacja Znicz ruszyła 27 października i będzie trwać jeszcze do końca tygodnia.

Odblaski pochodzą z realizacji II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka”.

KPP Gołdap 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!