Loading
 

GMINA GOŁDAP. Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić 28-latkowi, który włamał się do obory znajdującej się na terenie fermy hodowlanej położonej w gminie Gołdap. Policjanci zostali powiadomieni o włamaniu i kradzieży przez jej właściciela. Do zdarzenia miało dojść w nocy z 15 na 16 października. Na miejsce od razu zostali skierowani funkcjonariusze, którzy przeprowadzili oględziny miejsca i zabezpieczyli ślady.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że podejrzanym o to zdarzenie jest 28-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 28-latek włamał się do budynku obory wypychając zabezpieczone okno, a następnie ukradł jedną owcę. Zatrzymany nie potrafił uzasadnić swojego postępowania. Twierdził, że był pijany.

Właściciel fermy oszacował wartość zwierzęcia na 650 złotych. Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalają, co dokładnie stało się z ukradzioną owcą.