Loading


GOŁDAP. W sobotę przed północą policjanci patrolując ulicę Lipową zauważyli motorower, którego niepewny styl jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali go do kontroli. Kierującym okazał się być 40-letni mieszkaniec gminy Banie Mazurskie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę.

Dodatkowo po sprawdzeniu 40-latka w policyjnych bazach danych okazało się, że nie on posiada uprawnień do kierowania, ma za to aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez sąd obowiązujący go do 2022 roku.

Teraz nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu.

Pamiętajmy, że wobec nietrzeźwego kierowcy niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie