Loading


POWIAT GOŁDAPSKI. Wczoraj gołdapscy policjanci wraz pogranicznikami uczestniczyli w Europejskim Dniu bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Funkcjonariusze w trakcie działań szczególny nacisk kładli na eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego, które są głównymi przyczynami wypadków śmiertelnych, tj. przekraczanie dozwolonych prędkości czy niedostosowywanie prędkości jazdy do panujących warunków.

W wyniku prowadzonych działań 10 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi. Były to wykroczenia popełnione w związku z przekroczeniem prędkości, brakiem zapiętych pasów oraz przewożeniem dzieci bez fotelika. Zatrzymano również jeden dowód rejestracyjny.W tym dniu nie tylko funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Dzieci ze szkoły nr 5 w Gołdapi w trakcie działań „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina” sprawdzały, czy piesi znają przepisy ruchu drogowego. Nawet gołdapski krokodyl wiedział jak należy prawidłowo przechodzić przez „zebrę”...

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz baczne kontrolowanie miejsca wokół przejść dla pieszych. 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie