Loading


POWIAT GOŁDAPSKI. Od rana na drogach powiatu gołdapskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję „EDWARD”, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa oraz zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Akcja „EDWARD” promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera. W praktyce założenie to jest niezwykle trudne do osiągnięcia. Data realizacji działań „EDWARD” nie jest przypadkowa, bowiem akcja ta przypada w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności.Na terenie naszego powiatu główne przyczyny wypadków drogowych to niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe zachowania wobec pieszych.

Policjanci gołdapskiej drogówki prowadzą dziś działania profilaktyczne. Kontrolują prędkość kierujących w miejscach występowania zagrożeń, jak również zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są grupą szczególnie wysokiego ryzyka poniesienia śmierci lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w wypadkach drogowych.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie