Loading

GMINA GOŁDAP. Jedni się bawili na Dniach Gołdapi, drudzy kradli. Do dwóch włamań doszło w miniony weekend na terenie gminy Gołdap. W Gołdapi złodzieje przez balkon weszli do jednego z mieszkań, zaś w podgołdapskiej wsi do domu dostali się przez piwniczne okno. Z informacji, jakie dotarły do redakcji wynika, że w jednym przypadku miała zostać skradziona m.in. broń palna. Policjanci jednak nie ujawniają, co konkretnie zginęło, więc nie udało się tego potwierdzić.

To nie pierwsze włamania na terenie gminy w bieżnym roku. Policjanci odnotowali je również wiosną. Kradziona jest przede wszystkim biżuteria i pieniądze.

Oficer prasowy KPP w Gołdapi apeluje do mieszkańców, by opuszczając dom lub mieszkanie (nawet na chwilę) zamykać okna i drzwi. W przypadku dłuższych wyjazdów warto poprosić sąsiadów o doglądanie, czy w mieszkaniu lub domu nie pojawił się jakiś nieproszony gość. W przypadku, gdy zachowanie jakiejś osoby (lub osób) w naszym otoczeniu wzbudzi nasze podejrzenia, że może mieć „nieczyste” zamiary, nie bójmy się poinformować o tym policji (tel. 87-615-54-00 lub 997). I jeszcze jedna ważna sprawa - nie wstawiajmy na portale społecznościowe zdjęć i informacji dotyczących wakacyjnych wyjazdów (chyba że po powrocie). To dla potencjalnego złodzieja doskonałe źródło przydatnych mu informacji.

 

 

 

logowanie