Loading


GMINA GOŁDAP. Jedni się bawili na Dniach Gołdapi, drudzy kradli. Do dwóch włamań doszło w miniony weekend na terenie gminy Gołdap. W Gołdapi złodzieje przez balkon weszli do jednego z mieszkań, zaś w podgołdapskiej wsi do domu dostali się przez piwniczne okno. Z informacji, jakie dotarły do redakcji wynika, że w jednym przypadku miała zostać skradziona m.in. broń palna. Policjanci jednak nie ujawniają, co konkretnie zginęło, więc nie udało się tego potwierdzić.

To nie pierwsze włamania na terenie gminy w bieżnym roku. Policjanci odnotowali je również wiosną. Kradziona jest przede wszystkim biżuteria i pieniądze.

Oficer prasowy KPP w Gołdapi apeluje do mieszkańców, by opuszczając dom lub mieszkanie (nawet na chwilę) zamykać okna i drzwi. W przypadku dłuższych wyjazdów warto poprosić sąsiadów o doglądanie, czy w mieszkaniu lub domu nie pojawił się jakiś nieproszony gość. W przypadku, gdy zachowanie jakiejś osoby (lub osób) w naszym otoczeniu wzbudzi nasze podejrzenia, że może mieć „nieczyste” zamiary, nie bójmy się poinformować o tym policji (tel. 87-615-54-00 lub 997). I jeszcze jedna ważna sprawa - nie wstawiajmy na portale społecznościowe zdjęć i informacji dotyczących wakacyjnych wyjazdów (chyba że po powrocie). To dla potencjalnego złodzieja doskonałe źródło przydatnych mu informacji.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie