Loading


GOŁDAP. Do kolizji opla i mazdy doszło wczoraj na ul. Kościuszki w Gołdapi. Kierująca mazdą wyjeżdżając z podwórka Szkoły Podstawowej nr 3 na ul. Kościuszki, za drzewem i barierkami nie zauważyła samochodu jadącego od strony ul. Partyzantów i wymusiła na nim pierwszeństwo. Mimo długiej drogi hamowania, na co wskazują ślady na jezdni, kierowca opla nie zdołał się zatrzymać i doszło do zderzenia. W aucie sprawczyni podróżowała jeszcze trójka dzieci - uczniów pobliskiej szkoły. Drugim autem podróżowały łącznie dwie dorosłe osoby. Na szczęście żadnemu z uczestników kolizji nic poważniejszego się nie stało. Dyrekcja pobliskiej szkoły „na gorąco” nie zainteresowała się losem małych uczniów uczestniczących w zdarzeniu. Pomoc oferowali za to niektórzy nauczyciele.

Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu aut, sprawczyni kolizji dodatkowo prawo jazdy. Oboje kierujący byli trzeźwi. Dokładne okoliczności zdarzenia są wyjaśniane przez KPP w Gołdapi.

Ustawione niedawno przez Zarząd Dróg Powiatowych barierki przy jezdni na ul. Kościuszki choć podniosły bezpieczeństwo pieszych, to jednocześnie bardzo mocno ograniczyły widoczność kierowcom wyjeżdżającym w kierunku centrum miasta z ul. Kombatantów i włączającym się do ruchu z podwórka SP3 na ul. Kościuszki. Kierowcy muszą wyjechać przodem aut na główną jezdnię, by upewnić się, że mogą jechać dalej. Niestety, sytuację niewiele poprawiło lustro ustawione na skrzyżowaniu ul. Kombatantów/Kościuszki/Partyzantów. Widok na drogę przesłania bowiem w nim stojący w pobliżu znak i rosnące drzewa.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie