Loading


GOŁDAP. Pijani kierowcy na drogach są bardzo niebezpieczni dla innych uczestników ruchu. Policjanci konsekwentnie ich eliminują. W tych działaniach funkcjonariusze bywają wspierani przez obywateli, którzy informują ich o swoich podejrzeniach. Tak też było wczoraj krótko po godzinie 10.

Oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał informację, że drogą wojewódzką nr 651 od Galwieć do Gołdapi zmierza kierowca osobowego auta, a jego styl jazdy wskazuje, że może być pijany. Policjanci po uzyskaniu informacji szybko zatrzymali auto opisane przez zgłaszającą osobę. Za kierownicą volvo siedział 43-letni mieszkaniec gminy Gołdap, który w trakcie badania stanu trzeźwości wydmuchał prawie 2,5 promila. Policjanci nie zatrzymali jego prawa jazdy, bo jak się okazało nie posiadał go. Zostało mu zatrzymane na początku kwietnia br., również za jazdę pod wpływem alkoholu.

Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie także 41–latek, zatrzymany w miniony weekend. W Jabramowie policjanci zatrzymali do kontroli osobowego opla, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Od mężczyzny wyczuli zapach alkoholu. Zbadali stan jego trzeźwości. Urządzenie do pomiaru wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Obaj mieszkańcy gminy Gołdap niedługo ze swojego postępowania będą tłumaczyć się przed sądem.

To już kolejny raz, kiedy telefon od osoby zaniepokojonej stylem jazdy kierowcy doprowadził do zatrzymania i wyeliminowania go z dalszej jazdy. Osoby, które informują policję o swych spostrzeżeniach z pewnością zasługują na pochwałę. Ich zachowanie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i jest godne naśladowania.

KPP w Gołdapi

 

 

logowanie