Loading


GOŁDAP. 29 marca późnym popołudniem na jednej z ulic Gołdapi policjanci interweniowali w sprawie 76-letniego mężczyzny, który z powodu problemów z pamięcią stracił orientację w terenie i nie był w stanie wrócić do domu. Nieporadnego seniora zauważyli inni mężczyźni, którzy zainteresowali się jego losem. Gdy ustalili, że senior nie pamięta jak się tam znalazł, że ma poważne problemy z pamięcią i nie będzie w stanie samodzielnie wrócić do domu, zawiadomili o tym gołdapskich policjantów. Pomimo utrudnionego kontaktu ze starszym mężczyzną funkcjonariuszom udało się ustalić jego tożsamość i adres zamieszkania.

Zgłaszającymi interwencję w tej sprawie okazali się także policjanci: funkcjonariusz kryminalny gołdapskiej komendy, który był w tym czasie na urlopie oraz komendant policji w Olecku, który po służbie przebywał w Gołdapi. Dzięki ich reakcji oraz działaniom podjętym przez gołdapskich funkcjonariuszy 76-latek szybko trafił pod opiekę rodziny.

Policjanci apelują o zwracanie szczególnej uwagi na osoby nieporadne, chore, które potrzebują opieki. Apelują o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Jeden telefon może uratować komuś życie.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie