Loading


GOŁDAP. 21 marca to pierwszy dzień wiosny i jednocześnie tzw. dzień wagarowicza. Dzień ten to dla młodzieży okazja, by choć na kilka godzin urwać się ze szkoły i lekcji. Mimo, że szkoły organizują wiele imprez, to nie wszyscy młodzi ludzie świętują nadejście nowej pory roku zgodnie z prawem i zasadami zdrowego rozsądku. Aby przeciwdziałać zachowaniom niezgodnym z prawem, policjanci przeprowadzili wzmożone działania prewencyjne pn. „Pierwszy dzień wiosny”.

Na ulicach Gołdapi pojawiło się więcej patroli policji i straży miejskiej. Kontrolowane były miejsca, gdzie lubi gromadzić się młodzież. Policjanci sprawdzali okolice sklepów, które sprzedają wyroby alkoholowe, jak również sprawdzali, czy nie dochodzi w nich do sprzedaży procentowych napojów nieletnim.

Głównym celem akcji była eliminacja zakłócenia porządku publicznego i innych naruszeń prawa, a także zminimalizowanie sytuacji, gdzie nieletni mogli stać się ofiarami lub sprawcami przestępstwa lub wykroczenia.

W Gołdapi pierwszy dzień wiosny przebiegł spokojnie.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie