Loading


GOŁDAP. W mijającym tygodniu policjanci gołdapskiej drogówki przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne ukierunkowane na bezpieczeństwo wszystkich uczestników dróg.

Podczas działań NURD (niechronieni uczestnicy ruchu drogowego) policjanci szczególną uwagę zwracali na rejony przejść dla pieszych, na wykroczenia popełniane przez niechronionych użytkowników dróg oraz kierujących pojazdami wobec pieszych. W czwartek policjanci ujawnili 32 przypadki naruszenia przepisów przez użytkowników dróg, w tym 16 przez pieszych. We wszystkich przypadkach były związane z przechodzeniem przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. W pozostałych 16 przypadkach byli to kierujący, którzy popełnili wykroczenia godzące w bezpieczeństwo pieszych.

W trakcie kolejnych działań pn. „Alkohol i narkotyki” gołdapscy policjanci skupili się na przeprowadzeniu jak największej ilości badań kierowców i uniemożliwienie dalszej jazdy tym, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, które powodują kierowcy "na podwójnym gazie", bądź po innych podobnie działających środkach. W sumie policjanci sprawdzili trzeźwość ponad 250 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie