GOŁDAP. Rozegrano pierwsze spotkania sezonu 2019/2020 o mistrzostwo ligi okręgowej gr. 1, w której po spadku z IV ligi udział bierze Rominta Gołdap. Na początek przyszło nam zmierzyć się na wyjeździe z beniaminkiem z Mikołajek, który po zwycięstwie w barażach po 4 latach ponownie gra w okręgówce. Na spotkanie pojechaliśmy w okrojonym składzie, czego powodem było wesele naszego zawodnika Damiana Ołowia. Kilku naszych zawodników było razem z Damianem i jego wybranką w tym ważnym dla nich dniu.

MKS Kłobuk Mikołajki - MKS Rominta Gołdap
2:4

Od początku spotkania zawodnicy z Kłobuka próbowali zaskoczyć naszą obronę długimi zagraniami, jednak żadna z prób nie przyniosła oczekiwanego efektu. Co prawda gospodarze jako pierwsi trafili bramkę bezpośrednim strzałem K. Kierzkowskiego z rzutu wolnego w 21’, ale z prowadzenia cieszyli się dokładnie minutę, ponieważ bramkę wyrównującą po dobrej akcji M. Mościńskiego w 22’ zdobył K. Słowicki. Chwilę później ponownie dobra akcja Mościńskiego i mieliśmy rzut karny, którego niestety nie trafił M. Litwiński.

Druga połowa spotkania to już dominacja naszej drużyny. W 50’ na 1:2 podwyższył K. Słowicki, a w 61’ i 74’ trafienia zaliczył D. Paszkowski. Gospodarze trafili do siatki jeszcze w 77’, kiedy to po błędzie jednego z naszych zawodników w środku pola dobrze rozegraną akcję wykorzystał B. Zacharewicz. (ZK)

 

 


Wyszukiwarka

Loading