Loading


GOŁDAP. Wola walki, wola zwycięstwa, zaangażowanie, charakter... w samych superlatywach można, a nawet trzeba pisać i mówić o tym, co zrobiła 26 sierpnia drużyna prowadzona przez Michała Mościńskiego podczas wyjazdowego spotkania w Ornecie.

Od pierwszych minut arbiter główny spotkania miał bardzo dużo pracy. Zawodnicy obydwu drużyn nie odstawiali nogi. Kilka żółtych kartek nieco uspokoiło grę, jednak nie do końca. W 36 minucie arbiter dopatrzył się nieprzepisowego zagrania trenera Rominty w polu karnym i wskazał na jedenastkę. Impuls do tego, co działo się później dał Kamil Wołos, który obronił dobry strzał Daniela Ciesielskiego. Chwilę później czerwoną kartkę (konsekwencja dwóch żółtych) otrzymał Zbigniew Konobrocki i od 37 minuty musieliśmy grać w 10. Wynikiem 0:0 zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie od początku za Damiana Ołowia zagrał Mateusz Kułak, który z wcześniejszych spotkań wykluczony był z powodu kontuzji. Druga część spotkania to koncert gry w wykonaniu Rominty. Całkowicie rozbici zawodnicy gospodarzy nie do końca wierzyli w to, co się dzieje na boisku. Trybuny biły brawo... ale dla Rominty. Gulbierz w pojedynkach 1 na 1 był nie do zatrzymania! Podania Paszkowskiego rozbijały obronę Błękitnych, a to perfekcyjnie wykorzystywali kapitan gołdapskiej Rominty Mateusz Dyniszuk oraz Radek Gulbierz i Tomasz Kamiński. W obronie nie do przejścia był Piwko, Romanowski, Mościński i Rynkowski. Bardzo dobry występ zanotował również wspomniany wcześniej Mateusz Kułak, który na przedpolu zagrał jak profesor. Michał Mościński skorzystał w tym meczu ze wszystkich zmian, żadna nie zawiodła, a zawodnicy stanęli na wysokości zadania.

Z Ornety wracamy jako lider, po trzech rozegranych spotkaniach bilans to 9 strzelonych bramek , 0 straconych i komplet punktów.

Zawodnicy Rominty zapowiadają jeszcze większą walkę w kolejnych spotkaniach. Będą robili wszystko, żeby Gołdap i wszyscy, którzy kibicują Romincie byli z nich dumni, tak jak dumni są piłkarze mogąc reprezentować gołdapski klub.

Skład Rominty w meczu z Ornetą: Wołos, Rynkowski, Piwko, Mościński, Romanowski, Konobrocki, Ołów – > Kułak, Paszkowski, Kamiński -> Żukowski, Dyniszuk -> Dajewski, Gubierz -> Bukowski, Wróbel.

MKS Rominta Gołdap

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!