Loading

GOŁDAP. Wola walki, wola zwycięstwa, zaangażowanie, charakter... w samych superlatywach można, a nawet trzeba pisać i mówić o tym, co zrobiła 26 sierpnia drużyna prowadzona przez Michała Mościńskiego podczas wyjazdowego spotkania w Ornecie.

Od pierwszych minut arbiter główny spotkania miał bardzo dużo pracy. Zawodnicy obydwu drużyn nie odstawiali nogi. Kilka żółtych kartek nieco uspokoiło grę, jednak nie do końca. W 36 minucie arbiter dopatrzył się nieprzepisowego zagrania trenera Rominty w polu karnym i wskazał na jedenastkę. Impuls do tego, co działo się później dał Kamil Wołos, który obronił dobry strzał Daniela Ciesielskiego. Chwilę później czerwoną kartkę (konsekwencja dwóch żółtych) otrzymał Zbigniew Konobrocki i od 37 minuty musieliśmy grać w 10. Wynikiem 0:0 zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie od początku za Damiana Ołowia zagrał Mateusz Kułak, który z wcześniejszych spotkań wykluczony był z powodu kontuzji. Druga część spotkania to koncert gry w wykonaniu Rominty. Całkowicie rozbici zawodnicy gospodarzy nie do końca wierzyli w to, co się dzieje na boisku. Trybuny biły brawo... ale dla Rominty. Gulbierz w pojedynkach 1 na 1 był nie do zatrzymania! Podania Paszkowskiego rozbijały obronę Błękitnych, a to perfekcyjnie wykorzystywali kapitan gołdapskiej Rominty Mateusz Dyniszuk oraz Radek Gulbierz i Tomasz Kamiński. W obronie nie do przejścia był Piwko, Romanowski, Mościński i Rynkowski. Bardzo dobry występ zanotował również wspomniany wcześniej Mateusz Kułak, który na przedpolu zagrał jak profesor. Michał Mościński skorzystał w tym meczu ze wszystkich zmian, żadna nie zawiodła, a zawodnicy stanęli na wysokości zadania.

Z Ornety wracamy jako lider, po trzech rozegranych spotkaniach bilans to 9 strzelonych bramek , 0 straconych i komplet punktów.

Zawodnicy Rominty zapowiadają jeszcze większą walkę w kolejnych spotkaniach. Będą robili wszystko, żeby Gołdap i wszyscy, którzy kibicują Romincie byli z nich dumni, tak jak dumni są piłkarze mogąc reprezentować gołdapski klub.

Skład Rominty w meczu z Ornetą: Wołos, Rynkowski, Piwko, Mościński, Romanowski, Konobrocki, Ołów – > Kułak, Paszkowski, Kamiński -> Żukowski, Dyniszuk -> Dajewski, Gubierz -> Bukowski, Wróbel.