GOŁDAP. Rozpoczęły się rozgrywki o mistrzostwo IV ligi Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Pierwszym przeciwnikiem Rominty Gołdap była drużyna Orlęta Reszel. Gołdapianie wyszli z pojedynku zwycięsko. Przed własną publicznością wygrali 1:0.

Spotkanie od początku było wyrównane, jednak bliżej trafienia była Rominta. Goście szukali strzału z dystansu oraz gry długą piłką. Groźnie również było pod bramką Rominty przy stałych fragmentach gry. Dla gołdapian bliski trafienia był Michał Mościński, który strzałem głową trafił piłką w poprzeczkę, przy dobitce od utraty bramki gości uratowała ofiarna interwencja jednego z zawodników. Bliscy zdobycia bramki w pierwszej części gry byli również Radek Gulbierz i Mateusz Dyniszuk. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

 

W drugiej połowie goście nadal szukali długich zagrań i gry jeden na jednego, jednak dobra postawa zawodników Rominty w obronie skutecznie zapobiegała utracie bramki. W 60 minucie przy niegroźnie wyglądającej sytuacji piłkę w polu karnym przyjmuje kapitan Rominty Mateusz Dyniszuk, który zostaje faulowany i sędzia spotkania Paweł Jarguz bez zastanowienia wskazuje na jedenastkę. Do piłki podchodzi Radek Gulbierz, który dobrym uderzeniem pokonuje bramkarza gości, prowadzimy 1:0. Goście robili wszystko, żeby odwrócić losy spotkania. W 83 minucie po ładnej akcji drużyny z Reszla w sytuacji sam na sam znalazł się jeden z piłkarzy gości, jednak zimną krew do końca zachował nasz bramkarz Kamil Wołos, który wybronił bardzo silny strzał. Wynik nie uległ już zmianie. Rominta Gołdap pokonała przed licznie przybyłą na mecz publiczność drużynę z Reszla 1:0.

 

Zbigniew Konobrocki, MKS Rominta Gołdap

Skład Rominty: Wołos, Romanowski, Mościński, Piwko, Rynkowski, Konobrocki -> Przemielewski (65′), Paszkowski, Ołów -> Żukowski (80′), Kamiński -> Dajewski (87′), Gulbierz, Dyniszuk. Rezerwowi: Kotula, Bukowski, Jurewicz, Wróbel.

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading