Dzień dobry, chciałabym ostrzec wszystkich przed naciąganiem na "darmowe badania optometryczne", organizowane od jakiegoś czasu cyklicznie w Gołdapi.

Po zauważeniu postu na portalu internetowym zapraszającego wszystkich na darmowe badania wzorku, zadzwoniłam w celu weryfikacji i upewnienia się, że badanie będzie darmowe. Pani potwierdziła, że nie będę musiała za nie nic płacić. Zapisałam się. Podczas wizyty również nie otrzymałem żadnej informacji o odpłatności, do momentu, gdy z wyników wyszło, że mój wzrok ani się nie pogorszył, ani nie polepszył, zatem nie potrzebuję nowych okularów. Wtedy pani zażyczyła sobie ode mnie 100zł. Na nic zdały się moje tłumaczenia, że przecież miało być za darmo. Sprzedawczyni zarzekała się, że takiej informacji udzieliła. Moje słowo przeciwko jej słowu. Uległam i zapłaciłam. Nie otrzymałam paragonu. Zdałam sobie sprawę z tego dopiero jakiś czas po wyjściu. Wróciłam się więc po paragon i poprosiłam o wyniki badań. Otrzymałam informację, że nie mogę ich dostać, ponieważ znajdują się w kartotece u pani optometrystki. Poprosiłem więc o dane kontaktowe do niej, odmówiono mi.

Dla mnie to nauka na przyszłość, że za każdą darmową ofertą usługi bądź produktu kryć się może jakaś forma naciągania lub oszukiwania, zwłaszcza osób biednych i starszych. Uważajcie.

imię i nazwisko autorki listu do wiadomości redakcji

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.