Wśród sześciu projektów wiejskich pojawił się projekt z numerem 5 na zakup oraz montaż lamp solarnych w sołectwie Konikowo, który szczególnie zasługuje na uwagę. Wieś nie posiada żadnej infrastruktury. Można powiedzieć, że jest odcięta od miasta, z którym łączy ją droga gruntowa.

Lampy solarne stanowią znakomitą alternatywę dla oświetlenia elektrycznego. Ze względu na infrastrukturę obszaru są znakomitym wyborem na oświetlenie tego terenu bez większej ingerencji w środowisko naturalne.

Celem projektu jest ogólna poprawa bezpieczeństwa mieszkańców sołectwa oraz turystów, których nie brakuje w sezonie letnim czy zimowym. Przemierzają szlaki Ziemi Gołdapskiej w poszukiwaniu atrakcji, jaką jest niewątpliwie pobliska Piękna Góra, która jest częścią sołectwa Konikowo. Cieszy oczy pięknymi widokami, a zimą daje jeszcze większą radość narciarzom.

W Konikowie nie znajdziemy świetlicy wiejskiej, placu zabaw czy popularnych siłowni pod chmurką, a droga asfaltowa zostaje tylko w sferze marzeń. Realnym celem, który możemy osiągnąć z państwa pomocą, jest zakup oraz montaż lamp solarnych w sołectwie Konikowo.

Na projekt nr 5 "Zakup oraz montaż lamp solarnych w sołectwie Konikowo" zagłosować można poprzez platformę budżetu obywatelskiego na stronie www.goldap.budzet-obywatelski.org oraz osobiście z dokumentem potwierdzającym tożsamość w Punkcie Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miejskim w Gołdapi.

W przypadku problemów z głosowaniem internetowym zachęcamy do kontaktu z pracownikiem Urzędu Miejskiego w Gołdapi pod nr. tel. 668552343.

Głosowanie potrwa tylko do 14.12.2021 - pomysłodawcy projektu nr 5 zachęcają do głosowania!

Do dzieła!

Krzysztof Jurewicz