LISTY CZYTELNIKÓW. Wszyscy stajemy przed faktem, że segregacja śmieci musi być i wkrótce będzie, czy nam się to podoba, czy nie. Osobiście jestem całym sercem „za”, i jako mieszkanka domu jednorodzinnego nie widzę tu żadnego problemu. Zastanawiałam się jak segregacja będzie wyglądała w blokach. Czy wszyscy mieszkańcy będą tak zdyscyplinowani, aby wrzucać tam, gdzie należy?

Ostatnio usłyszałam pogłoski- być może to żart, że będą specjalne patrole, ludzie wyznaczeni do kontroli śmieci przy śmietnikach i wyznaczone godziny wyrzucania. ALTERNATYWY 4 ? To chyba , rzeczywiście był żart, ale jeśli nie, to dlatego, że znamy siebie, jako społeczeństwo i wiemy, że wiele lat upłynie zanim zrozumiemy, że segregując śmieci, ratujemy własny gatunek, cywilizację, planetę. I musimy to robić wszyscy BO TAK TRZEBA , a nie „bo będzie taniej”. Skoro jednak potrzebujemy zachęty i motywacji, by butelkę wrzucić do butelek, a papier do papieru, to może by zachęcić społeczeństwo.

W minione wakacje przebywając za granicą stałam jak urzeczona przed butelkomatem w supermarkecie. Ludzie z chęcią ustawiali się w kolejkę z workami wypchanymi plastikowymi butelkami. My – „ludzie cywilizowani” kojarzymy takie sytuacje z menelami i patologią, która próbuje zarobić parę groszy. BŁĄD! Zwyczajni zjadacze chleba, miejscowi i turyści pozbywali się plastiku przed wejściem po zakupy do marketu. Przy okazji dostawali od automatu bilecik zniżkowy na zakupy. Super sprawa! W tym mieście w żadnym koszu na śmieci nie było widać plastikowych butelek. Mamy już takie butelkomaty może ze trzy w kraju. Słyszałam, że w Krakowie i gdzieś jeszcze w dużym mieście. Wiadomo, że zapewne nie jest to tania maszyna, ale za to jaka sława się za nią niesie na Polskę całą. Więc może WŁODARZE NASI, zróbmy coś i zafundujmy sobie taki automat. TO DOPIERO BĘDZIE PROMOCJA GOŁDAPI I REGIONU. Jeżeli brak funduszy, to może np. odpuścić jeden pokaz fajerwerków w Nowy Rok albo coś podobnego. Myślę, że wyrażam opinię wielu mieszkańców. Jeśli ktoś widzi minusy takiego pomysłu - proszę o podanie rzeczowych argumentów.

Zwolenniczka sensownej segregacji

(imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading