Loading


LISTY CZYTELNIKÓW. Impreza motoryzacyjna „Palenie Moto Marzanny”, która odbyła się 8 kwietnia na targowicy miejskiej, wzbudziła wiele kontrowersji i protestów mieszkańców Gołdapi. 63 osoby wystąpiły do burmistrza naszego miasta i do pani prezes ADM ze sprzeciwem wobec organizowaniu takich imprez w miejscu do tego nieprzystosowanym, otoczonym domami.

20 kwietnia odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli: burmistrz Gołdapi Tomasza Luto, prezes ADM Sp. z o.o. Anna Kozioł, przedstawicielka protestujących mieszkańców Dorota Beata Grudnik-Cemborek i przedstawiciele grupy GoGołdap - organizatora imprez motoryzacyjnych, w tym prezes grupy Bartłomiej Waszczuk.

Trudno pogodzić ogień z wodą, niemniej na spotkaniu wypracowano kompromis.

Główne ustalenia to:
1. Czas trwania imprez to godziny 10:00-17:00 ( nie do 19:00).
2. Imprezy będą odbywały się raz na kwartał (nie co 2 miesiące, czyli w 2018 r. odbędą się jeszcze 3 imprezy).
3. „Gołdapski Super Sprint” zaplanowany na dziś (22 kwietnia) zostaje odwołany i przeniesiony na późniejszy termin.
4. Proponowane rozwiązania są tymczasowe, obowiązują do końca 2018 r., w tym czasie organizatorzy będą szukali dla imprez takiego miejsca, które nie będzie powodowało uciążliwości dla mieszkańców Gołdapi.

W załączeniu list do burmistrza Gołdapi, podpisany przez 63 mieszkańców.

Dorota Beata Grudnik-Cemborek

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!