LISTY CZYTELNIKÓW. Impreza motoryzacyjna „Palenie Moto Marzanny”, która odbyła się 8 kwietnia na targowicy miejskiej, wzbudziła wiele kontrowersji i protestów mieszkańców Gołdapi. 63 osoby wystąpiły do burmistrza naszego miasta i do pani prezes ADM ze sprzeciwem wobec organizowaniu takich imprez w miejscu do tego nieprzystosowanym, otoczonym domami.

20 kwietnia odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli: burmistrz Gołdapi Tomasza Luto, prezes ADM Sp. z o.o. Anna Kozioł, przedstawicielka protestujących mieszkańców Dorota Beata Grudnik-Cemborek i przedstawiciele grupy GoGołdap - organizatora imprez motoryzacyjnych, w tym prezes grupy Bartłomiej Waszczuk.

Trudno pogodzić ogień z wodą, niemniej na spotkaniu wypracowano kompromis.

Główne ustalenia to:
1. Czas trwania imprez to godziny 10:00-17:00 ( nie do 19:00).
2. Imprezy będą odbywały się raz na kwartał (nie co 2 miesiące, czyli w 2018 r. odbędą się jeszcze 3 imprezy).
3. „Gołdapski Super Sprint” zaplanowany na dziś (22 kwietnia) zostaje odwołany i przeniesiony na późniejszy termin.
4. Proponowane rozwiązania są tymczasowe, obowiązują do końca 2018 r., w tym czasie organizatorzy będą szukali dla imprez takiego miejsca, które nie będzie powodowało uciążliwości dla mieszkańców Gołdapi.

W załączeniu list do burmistrza Gołdapi, podpisany przez 63 mieszkańców.

Dorota Beata Grudnik-Cemborek

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka