Loading


LISTY CZYTELNIKÓW. Czy potrzebne są w Gołdapi rajdy samochodowe na placu targowym? Jak na to zapatrują się mieszkańcy Gołdapi? Czy rada miejska i burmistrz powinni za wszystkich gołdapian sami o tym decydować?

Na stronie informacji turystycznej Gołdapi, na początku czytamy: „Dzięki niepowtarzalnym walorom klimatycznym, najczystszemu powietrzu w Polsce oraz zasobom borowinowym, Gołdap jest idealnym miejscem dla kuracjuszy oraz turystów, ceniących sobie zdrowie i wypoczynek”. Kurier Gołdapski z 6 kwietnia 2018r. na stronie 19 zamieszcza artykuł „GOŁDAPSKIE POWIETRZE BEZ ŚMIECI, informując o kampanii mającej uświadamiać w szkołach najmłodszym dzieciom zagrożenia, jakie niesie za sobą zanieczyszczone powietrze.

Nijak się do tego ma zezwalanie przez władze Gołdapi na organizowanie na targowisku miejskim rajdów samochodowych z idiotycznym przypalaniem opon.

Kłęby dymu i nieznośnego pisku z rozpędzanych do dużej szybkości i raptownie hamujących pojazdów na krótkich odcinkach placu, nie tylko niszczą strukturę kostki brukowej, która od smoły robi się czarna, zamazują oznakowanie lotniska pogotowia lotniczego, a co najważniejsze oddziaływają szkodliwie na zdrowie mieszkańców, zawierając w sobie cząstki rakotwórcze.

Z jednej strony Straż Miejska zgodnie z prawem ściga sprawców spalania opon, nakładając mandaty, a tu taki sam dym z przypalanych opon, zatruwający powietrze oraz huk i pisk znacznej ilości decybeli (nieznośny dla mieszkańców otaczających domostw) odbywa się w świetle prawa za akceptacją radnych i burmistrza. Szanowna władzo, skoro mamy najczystsze powietrze w kraju, to nie znaczy, że godzimy się jako mieszkańcy na podejmowanie działań dążących do standardów powietrza na Śląsku- SKANDAL!

Józef Kiszkorno
były przewodniczący Rady Osiedla w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!