Loading


GOŁDAP. W grudniowe południe nad gołdapskim jeziorem, a dokładniej w grocie solnej spotkali się realizatorzy Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, z którymi miałam przyjemność prowadzić zajęcia kwalifikacyjne.

Po miłym, niemal godzinnym relaksie, w otoczeniu tężni, wymielili się doświadczeniami i przemyśleniami na temat prowadzenia warsztatów głównie dla rodziców. Aby wiedzieć, jak wspierać wychowawców dzieci, przyjechali do Gołdapi i sami dzielili się wiedzą i literaturą, i narzędziami. Głównym celem spotkania było poznanie wskazówek, jak kochać nieswoje (np. adoptowane) dziecko. Zaproponowałam spotkanie, gdyż uważam, iż człowiek przez całe życie powinien troszczyć się o rozwój własny, a nawet cudzy.

Przy okazji spotkania niektórzy po raz pierwszy ujrzeli nasz nadjeziorny gołdapski krajobraz. Ufam, iż zawitają tu ponownie na wiosnę, gdyż pragnę, by spotkania "Grupy Wspierania Rodziców i Wychowawców" odbywały się w cyklu kwartalnym. Zapraszam zainteresowanych do kontaktu na fb.

Z uwagi na grudniowy czas zapraszam do świątecznej już refleksji w rodzinach i nie tylko...

Ewa Jurkiewicz

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!