LISTY CZYTELNIKÓW. Około półtora roku moją córkę na facebooku zaczepił dorosły mężczyzna. Córka od razu mi o tym powiedziała. Przejęłam korespondencję i podając się za nią pisałam z nim. Jego intencje szybko stały się jasne. Mężczyzna namawiał mnie (a właściwie córkę) na buziaki itp. Poszłam z tym na policję, złożyłam stosowne zawiadomienie. Policjanci szybko zatrzymali tego mężczyznę. Sprawa trafiła do sądu.

Chciałabym uczulić rodziców na zagrożenia, jakie niesie ze sobą internet i zwrócić im uwagę na konieczność kontroli dzieci.

Ja z córką mam dobry układ i o wszystkim ona mi mówi. Nie wszystkie dzieci jednak tak postępują. Tak też było i w „mojej” sprawie. Kilka dziewczynek pokrzywdzonych przez zatrzymanego mężczyznę nic nie mówiło rodzicom. O całej sprawie dowiedzieli się oni się od policji, kiedy funkcjonariusze z nakazem weszli przejrzeć facebookowe profile ich córek.

Tyle mówi się o pedofilach, o takich zdarzeniach. Wielu rodziców traktuje to jako jakieś odległe sytuacje. Jest jednak inaczej. Pedofile szukają swoich ofiar wszędzie, także u nas.

Apeluję do rodziców, nauczycieli i opiekunów - rozmawiajcie z dziećmi o tym, co robią w sieci, mówicie im o zagrożeniach, zachęcajcie, by w przypadku podejrzanych korespondencji od razu wam o tym mówili.

mama z Gołdapi
(imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading