Loading


LISTY CZYTELNIKÓW. Około półtora roku moją córkę na facebooku zaczepił dorosły mężczyzna. Córka od razu mi o tym powiedziała. Przejęłam korespondencję i podając się za nią pisałam z nim. Jego intencje szybko stały się jasne. Mężczyzna namawiał mnie (a właściwie córkę) na buziaki itp. Poszłam z tym na policję, złożyłam stosowne zawiadomienie. Policjanci szybko zatrzymali tego mężczyznę. Sprawa trafiła do sądu.

Chciałabym uczulić rodziców na zagrożenia, jakie niesie ze sobą internet i zwrócić im uwagę na konieczność kontroli dzieci.

Ja z córką mam dobry układ i o wszystkim ona mi mówi. Nie wszystkie dzieci jednak tak postępują. Tak też było i w „mojej” sprawie. Kilka dziewczynek pokrzywdzonych przez zatrzymanego mężczyznę nic nie mówiło rodzicom. O całej sprawie dowiedzieli się oni się od policji, kiedy funkcjonariusze z nakazem weszli przejrzeć facebookowe profile ich córek.

Tyle mówi się o pedofilach, o takich zdarzeniach. Wielu rodziców traktuje to jako jakieś odległe sytuacje. Jest jednak inaczej. Pedofile szukają swoich ofiar wszędzie, także u nas.

Apeluję do rodziców, nauczycieli i opiekunów - rozmawiajcie z dziećmi o tym, co robią w sieci, mówicie im o zagrożeniach, zachęcajcie, by w przypadku podejrzanych korespondencji od razu wam o tym mówili.

mama z Gołdapi
(imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!