LISTY CZYTELNIKÓW. „Jeszcze Pol(s)ka nie zginęła”, kiedy w Gołdapi są takie odważne kobiety i mężczyźni, którzy nie boją się publicznie wyrazić swojego zdania w tak ważnej sprawie jak prawo kobiet do obrony swojego życia i zdrowia oraz prawo do decydowania o sobie i swojej wolności.

Na Czarnym Spacerze, który był spontanicznym wydarzeniem zorganizowanym w dniu 3 października przez grupę znajomych stawiło się kilkadziesiąt osób. Grupa protestujących na miejscu przygotowała baner z hasłem „Jeszcze Pol(s)ka nie zginęła” i dwukrotnie przeszła wokół Placu Zwycięstwa niosąc baner i inne hasła informujące o celu protestu. Wiele osób machało do nas z samochodów z wyrazami poparcia. Byli też tacy, którzy zauważyli nas z okien swoich mieszkań i dołączyli w pośpiechu.

Na plac przybyły osoby w bardzo różnym wieku: babcie, dziadkowie, młode matki (z dziećmi) i ojcowie, a także uczennice naszego technikum. Wiemy też, że część mieszkańców Gołdapi protestowała o wcześniejszej porze w tym samym dniu.

W całej Polsce odbyły się tego dnia liczne protesty wkurzonych kobiet. W Gołdapi także nas nie brakuje, jest nas znacznie więcej niż na Czarnym Spacerze i sądząc po tempie ostatnich wydarzeń w naszym kraju, z pewnością będziemy miały (niestety) jeszcze niejedną okazję, aby to pokazać.

uczestniczka protestu

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading