LISTY CZYTELNIKÓW. Z powodu niżu demograficznego nabór do szkół średnich jest mniejszy. Do I klasy gołdapskiego Liceum Ogólnokształcącego w tym roku zgłosiło się 67 uczniów. Można by stworzyć 3 klasy po 22 osoby. Wydawałoby się, że nie za małe i nie za duże, a zapewniające komfort zarówno dzieci jak również nauczycieli. Ale w ramach oszczędności utworzono tylko 2 klasy, które liczą odpowiednio 34 i 33 osoby. Nie byłoby może to tak bulwersujące gdyby nie fakt, że szkoła nie jest przystosowana dla tak licznych grup. Brakuje miejsca na wstawienie dodatkowych ławek, skutkiem czego uczniowie siedzą po 3 w ławkach dwuosobowych. Zdarza się również, że notują dosłownie na kolanach, ponieważ nie ma możliwości skorzystania z miejsca w ławce. Po dzwonku zaczyna się wyścig o zdobycie lepszych miejsc. Nikt nie chce siedzieć bokiem do tablicy. Jak przebiega lekcja w takiej ciasnocie można sobie wyobrazić.

Nie tak powinna wyglądać nauka w XXI wieku. Uczniowie i nauczyciele powinni mieć zapewniony komfort nauki i pracy. Wiele miast np. Kalisz, Gdańsk, Rzeszów, Białystok, Olsztyn, Lublin utworzyło klasy kilku lub kilkunastoosobowe. Władze tych miast przyznają, że klasa kilkuosobowa dla samorządu jest droższa w utrzymaniu, bo jest mniejsza subwencja oświatowa na dzieci, ale zdecydowało dobro uczniów. Szkoda, że dla starostwa w Gołdapi liczy się bardziej wewnętrzna ekonomia niż jakość kształcenia i dobro naszych dzieci.

imię i nazwisko do wiadomości redakcji

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka