Warsztaty zielarskie

Kategoria
miasto Gołdap
Termin
2019-05-17 18:00
Miejsce
Dom Kultury w Gołdapi
Organizator
Dom Kultury w Gołdapi
Cena biletu
20zł

Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na cykl warsztatów skierowanych przede wszystkim do tych, którzy czują potrzebę bliskiego kontaktu z przyrodą i pragną dowiedzieć się więcej o roślinnych darach natury i możliwościach ich wykorzystania w codziennym życiu.


Pierwszy warsztat odbędzie się 17 maja o 18.00 w Domu Kultury w Gołdapi. Zapisy osobiste w sekretariacie Domu Kultury. Koszt to 20zł. Ilość miejsc ograniczona. 

Zielarskie ABC - zajęcia dedykowane osobom, które chciałyby rozpocząć przygodę z dzikimi roślinami, ale nie wiedzą, jak zacząć. Podczas spotkania omówione zostaną podstawowe zasady pozyskiwania ziół. Dowiemy się, gdzie, kiedy, co i jak zbierać, by nie zaszkodzić sobie ani przyrodzie. Przeprowadzimy doświadczenia i poznamy różne rodzaje substancji czynnych oraz ich działanie. Nie zabraknie również ciekawostek historycznych: poznamy zapomniane rośliny jedzone przez naszych przodków, powąchamy najstarsze europejskie pachnidło i dowiemy się, jak Słowianie bronili się przed czarami i wampirami.

Czas trwania zajęć: 2 godziny.

 
 

Terminy

  • 2019-05-17 18:00

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!


Wyszukiwarka

Loading