Loading


Gołdap Festival. Na zdrowie kultura.

Kategoria
miasto Gołdap
Termin
2018-05-27 13:00
Miejsce
przy tężni nad jeziorem Gołdap
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Organizator
Gmina Gołdap, Agora S.A.
Cena biletu
wstęp bezpłatny

GOŁDAP FESTIVAL. NA ZDROWIE KULTURA
Mazurskie Tężnie Solankowe przy Promenadzie Zdrojowej w Gołdapi
27 maja 2018
Wejście na teren festiwalu od godz.13.00, koniec 21.00
Wstęp wolny

GOŁDAP FESTIVAL NA ZDROWIE KULTURA to jednodniowy kulturalny festiwal o tematyce pro-zdrowotnej, w formule piknikowej. Lokalizacja festiwalu, który odbędzie się w bezpośrednim otoczeniu Mazurskich Tężni Solankowych zachęca do odpoczynku od miejskiego zgiełku i delektowania się gołdapskim krajobrazem lasów i jezior.

Tematem przewodnim festiwalu jest zdrowie i w związku z tym przygotowaliśmy „STREFĘ ZDROWIA I RELAKSU”, w której m.in. będzie można wziąć udział w spotkaniach ze specjalistami (m.in. dietetykiem, psychologiem, fizjoterapeutą) zajmującymi się profilaktyką zdrowotną i zdrowym trybem życia.

Na terenie festiwalu będzie można także wykonać bezpłatne zabiegi miejscowe z krioterapii. Z kolei zwolennicy aktywnego odpoczynku będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach FIT DANCE oraz ćwiczeniach relaksacyjnych.

Gwiazda muzyczną festiwalu będzie Varius Manx &Kasia Stankiewicz.

Początek drogi muzycznej Varius Manx i Kasi Stankiewicz to płyta „Ego” z której pochodzi utwór „Orła cień”, który trafił na szczyty list przebojów , a płyta „Ego” sprzedała się w ponad 400 tys. egz., co dało jej status multiplatyny. Po tak wielkim sukcesie drogi Kasi Stankiewicz i Varius Manx się rozeszły. Fani wciąż mieli nadzieję na wspólne koncerty. I tak po 21 latach od rozstania zespołu z Kasią Stankiewicz, i po 7 latach od ostatniego albumu zespół powraca w najlepszej możliwej kondycji i zabiera słuchaczy prosto do serca lasu. Powstaje nowy album zespołu „ENT” - owoc wspólnej pracy ludzi, którzy odważyli się "wejść do tej samej rzeki" - a to zdarza się niezwykle rzadko. Premiera krążka odbyła się 13 kwietnia 2018. Na albumie ENT możemy usłyszeć piękne, hipnotyzujące melodie, które zostały ubrane w poetyckie teksty Kasi Stankiewicz. W większości kompozycji muzykom towarzyszył kwartet smyczkowy. Pierwszym singlem promującym Album „ENT” jest piękna, liryczna ballada zatytułowana „Mgła nad Warszawą”. Początek koncertu godz.19:00.

Nie zapominamy też o najmłodszych festiwalowiczach. Ci będą mogli oddać się zabawowym szaleństwom w STREFIE „DZIECIĘCY OGRÓD”. Zostaną aktorami, sami przygotują kostiumy i odegrają role w bajkach, poznają tajniki sztuki cyrkowej i spróbują swoich sił w tańcu poi, żonglerce oraz sztuczkach z chustami, talerzami kuglarskimi, flowerstickami Wszystko pod okiem profesjonalnych aktorów z Fundacji Edukacji Alternatywnej „Ale”.

KINO FESTIWALOWE „Perła” w Pijalni Wód Zdrojowych
Co Jest Grane 24 i Against Gravity zapraszają miłośników kina o tematyce ekologicznej. Widzowie będą mogli obejrzeć następujące filmy: „Rowery kontra samochody” reż. Fredrik Gertten, Szwecja , „Zjedz to” reż. Grant Baldwin, Kanada/USA/Wielka Brytania, „Upór natury”, reż. Jonathan Nossiter, Włochy.

STREFA KULINARNA
Tomasz Jakubiak (kulinarna gwiazda, kucharz, dziennikarz kulinarny -Dzień dobry TVN, Kuchnia +, propagator zdrowego odżywiania, promotor polskiej kuchni i produktów lokalnych) poprowadzi pokaz kulinarny kuchni polskiej z wykorzystaniem lokalnych produktów. Dzięki obecnym na festiwalu food trackom będzie można spróbować zdrowej kuchni z różnych stron świata. Początek pokazu – godz.15:00.

WYCIECZKA ROWEROWA
Grupa Rowerowa Gołdap zaprasza do wspólnej przejażdżki rowerowej po podgołdapskim terenie. Zbiórka o godz. 13:55 przy Pijalni Wód Mineralnych. Start o godz.14.00. Trasa będzie liczyć około 20 kilometrów w kierunku wschodnim gminy Gołdap. W czasie przejazdu zobaczyć będzie można mosty w Botkunach, a także ogromne drzewo w Galwieciach. Powrót do Gołdapi po około dwóch godzinach.

 
 

Terminy

  • 2018-05-27 13:00