Loading

Badania mammograficzne

Kategoria
miasto Gołdap
Termin
2017-09-03 09:00
Miejsce
pl. Zwycięstwa w Gołdapi

W związku z ogólnopolskim Programem Profilaktyki Raka Piersi realizowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia, zapraszamy mieszkanki Gołdapi i okolic do wzięcia udziału w bezpłatnej mammografii. Badania adresowane są do kobiet w wieku 50-69 lat.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich, dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniego badania nie zawsze gwarantuje, że obecnie naszemu zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – nowotwór piersi. Czasami kobiety rezygnują z kolejnych badań, ułatwiając tym samym rozwój choroby. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany zbyt późno.

Panie zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnych badań mammograficznych powinny zarejestrować się telefonicznie (85-676-03-32; 85-6767-13-22) lub na stronie: wirtusplus.pl. Godzina badania ustalana jest indywidualnie z pacjentkami podczas rejestracji.

 
 

Terminy

  • 2017-09-03 09:00