Warsztaty zielarskie

miasto Gołdap
Termin: 2019-05-17 18:00

Miejsce: Dom Kultury w Gołdapi

Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na cykl warsztatów skierowanych przede wszystkim do tych, którzy czują potrzebę bliskiego kontaktu z przyrodą i pragną dowiedzieć się więcej o roślinnych darach natury i możliwościach ich wykorzystania w codziennym życiu.


Pierwszy warsztat odbędzie się 17 maja o 18.00 w Domu Kultury w Gołdapi. Zapisy osobiste w sekretariacie Domu Kultury. Koszt to 20zł. Ilość miejsc ograniczona. 

Zielarskie ABC - zajęcia dedykowane osobom, które chciałyby rozpocząć przygodę z dzikimi roślinami, ale nie wiedzą, jak zacząć. Podczas spotkania omówione zostaną podstawowe zasady pozyskiwania ziół. Dowiemy się, gdzie, kiedy, co i jak zbierać, by nie zaszkodzić sobie ani przyrodzie. Przeprowadzimy doświadczenia i poznamy różne rodzaje substancji czynnych oraz ich działanie. Nie zabraknie również ciekawostek historycznych: poznamy zapomniane rośliny jedzone przez naszych przodków, powąchamy najstarsze europejskie pachnidło i dowiemy się, jak Słowianie bronili się przed czarami i wampirami.

Czas trwania zajęć: 2 godziny.

 

Organizator
Dom Kultury w Gołdapi
Cena biletu
20zł

 

Terminy


  • 2019-05-17 18:00

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading