21 września o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi będzie można obejrzeć spektakl pt. „Wierszalin. Reportaż o końcu świata" w reżyserii Piotra Tomaszka. Przedsprzedaż biletów rozpoczęła się dziś. Są do nabycia w biurze DK w cenie 20 złotych.

- Obsada:
reżyseria: Piotr Tomaszuk
scenografia: Ewelina Pietrowiak
muzyka: Piotr Nazaruk
występują: Katarzyna Siergiej, Paula Czarnecka, Katarzyna Grajlich, Dariusz Matys, Karol Smaczny, Rafał Gąsowski
- Opis spektaklu:
Włodzimierz Pawluczuk - socjolog, antropolog i religioznawca, w słynnej książce z 1974 r. przedstawił fenomen Wierszalina. To zagubiona wioska na Białostocczyźnie, gdzie w latach trzydziestych minionego wieku grupa religijnych odstępców od prawosławia pod wodzą proroka Ilii, zamierzała wybudować nową stolicę świata. Z tekstu Pawluczuka Piotr Tomaszuk wybrał głównie materiał źródłowy. Relacje zebrane od świadków, a niekiedy wprost od uczestników wydarzeń z tamtych lat, połączył w jeden fascynujący korowód. Krąży w nim sześcioro znakomitych wykonawców odtwarzających prostych chłopów z polsko-białoruskiego pogranicza.
"Wierszalin. Reportaż o końcu świata" to przedstawienie, w którym znajdziemy wszystkie cechy przedstawień supraskiego teatru. Znajdziemy w nim fragmenty tekstu powtarzane jak religijne inkantacje, śpiewane, przechodzące w krzyk, są też świetnie tworzone sceny zbiorowe.
Świat proroka Iljii ginie na naszych oczach wraz ze swoimi mieszkańcami. Ostatnia scena tego przedstawienia to symboliczne rozstrzelanie wyznawców Ilii, a zarazem egzorcyzm nad światem, który w pogoni za świętością wypadł ze swoich kolein.
Pogoda była dziś wyjątkowo niesprzyjająca, lecz mimo to noworoczny pokaz sztucznych ogni odbył się w Gołdapi zgodnie planem.
Noworoczny pokaz fajerwerków odbędzie się jutro na targowisku miejskim w Gołdapi.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 1 do 11 stycznia.
W sobotni wieczór 20 grudnia, w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się X Świąteczny Koncert Finałowy, zorganizowany przez Fundację Uskrzydleni - Wspieramy Kreatywnie.
Gołdapscy policjanci zorganizowali i przeprowadzili zajęcia z samoobrony dla seniorów, dostosowane do możliwości psychofizycznych osób starszych.
"Zaśpiewajmy razem Maryi i Jezusowi" - pod tym tytułem 4 stycznia w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi odbędzie się koncert kolęd.
Nie chcesz samotnie spędzać wigilijnego wieczoru? Spędź go razem z innymi korzystając z propozycji Teen Challenge Polska oddziału w Gołdapi.
Już jutro w centrum Gołdapi odbędzie się 15 Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza rozpocznie się w południe, a ma potrwać 4,5 godziny.
17 grudnia delegacja samorządowców z Gołdapi przekazała na ręce szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jana Grabca petycję do premiera Donalda Tuska w sprawie reaktywacji linii kolejowej nr 41 na odcinku Gołdap-Olecko.
18 grudnia w filii bibliotecznej w Grabowie odbył się świąteczny warsztat pt. "Papierowe święta - od historii do rękodzieła".
VII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Gołdapi, odbył się dziś w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi.
W sobotnie popołudnie w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbędzie się Świąteczny Koncert Finałowy, organizowany przez Fundację Uskrzydleni - Wspieramy Kreatywnie.
W Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyły się rodzinny warsztat o literackim i twórczym charakterze, który wypełnił bibliotekę radością i świąteczną atmosferą.
W sobotę w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się 22 Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny.