- Proszę zobaczyć, co się dzieje na skrzyżowaniu ul. Wczasowej i Promenady Zdrojowej. Postawili znaki w taki sposób, że w każdej chwili może tam dojść do wypadku. Praktycznie za każdym razem, gdy pojawiają się dwa samochody jest tam niebezpiecznie - powiedział dziś pan Wojciech dzwoniąc na redakcyjny telefon.
Okazuje się, że w ostatnich dniach na skrzyżowaniu wymienionych przez pana Wojciecha gminnych dróg zmieniona została organizacja ruchu. Bez żadnej informacji dla gołdapian. Z pierwszeństwem jest obecnie ulica Wczasowa od strony miasta oraz Promenada Zdrojowa. Niestety ktoś, kto zatwierdził zmianę organizacji ruchu i oznakowanie z tym związane popisał się kompletnym brakiem wyobraźni. O strony miasta przy ulicy Wczasowej stoi jedynie byle jak zawieszony znak D-1 (droga z pierwszeństwem przejazdu). Dla gołdapian jest niemal naturalne, że z pierwszeństwem powinna być więc droga w kierunku Leśnego Zakątka... Niestety, takie myślenie może zakończyć się tragicznie... Zabrakło znaku T-6a (wskazującego rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie, umieszczanej na drodze z pierwszeństwem), a przede wszystkim widocznej tablicy z napisem „zmiana organizacji ruchu". Podobna sytuacja jest od strony sanatorium. Jest jedynie znak informujący o tym, że trzeba ustąpić pierwszeństwa przejazdu. Kierowcy wyjeżdżający z tej strony do miasta zatrzymują się, gdy jedzie samochód od strony Leśnego Zakątka, chcąc go przepuścić. Oczywiście drugi kierowca też się zatrzymuje...
Jak się okazuje, przed budową Promenady Zdrojowej do wydziału komunikacji w Starostwie Powiatowym wpłynął projekt nowej organizacji ruchu i został zatwierdzony. Jednak z uzyskanych dziś informacji wynika, że był on inny niż obecnie wprowadzony. Apelujemy do Urzędu Miejskiego (zarządcy drogi) o wprowadzenie pilnych poprawek w oznakowaniu. W obecnej sytuacji o kolizję czy nawet wypadek jest bardzo łatwo.





Dom Kultury w Gołdapi już dziś serdecznie zaprasza mieszkańców Gołdapi oraz gości do udziału 30 sierpnia w kolejnym koncercie w ramach VII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi.
Trzeci dzień
Przed nami sierpień, a to dla mieszkańców Gołdapi oraz turystów odwiedzających Mazury oznacza tylko jedno - nadchodzi kolejna edycja Regionalnego Festiwalu Pogranicza Kartaczewo.
Za nami tegoroczny "Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026". Impreza odbyła się w minionym tygodniu.
Początek letniej przerwy od nauki wcale nie musi oznaczać nudy. Doskonale udowadniają to pierwsze dni
Masz ochotę przeczytać fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza przed szerszą publicznością? Dołącz do grona uczestników tegorocznej odsłony „Narodowego Czytania” w Gołdapi i wspólnie twórz wydarzenie promujące polską literaturę.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez filię biblioteczną w Grabowie.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 13 do 19 lipca 2026r.
Wczoraj w Gołdapi obył się IV Festiwal Tańca i Ognia. To pierwsze wydarzenie z zaplanowanych w ramach tegorocznej imprezy „
W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi dzisiejszy
"Odetchnij na Zdrowie. Gołdap Festiwal 2026" już w najbliższy weekend. Na koncertowej scenie wystąpią m.in. Blanka, Skolim i Pectus.
Sukces uczestniczki zajęć w pracowni muzycznej Domu Kultury w Gołdapi na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Gdynia Open 2026. Julia Tobolska zdobyła wyróżnienie w kategorii 14-17 lat.
Reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi: post. Kamil Szargiej i post. Mateusz Głódź, wygrali eliminacje wojewódzkie XXX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”.
Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci w wieku od 7 do 14 lat do udziału w „Wakacjach w bibliotece”.
200 tysięcy złotych zabezpieczyła w budżecie Rada Powiatu w Gołdapi na zakup samochodu osobowego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Gołdapi.