O kłopotach z przeprawą przez rzekę, jakie ma część mieszkańców Boćwińskiego Młyna, pisaliśmy rok temu (przeczytaj). Jest jednak szansa, że sytuacja się zmieni. Urząd Miejski ogłosił wczoraj przetarg na wykonanie kładki.
z ogłoszenia o przetargu
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia
Zakres rzeczowy to zaprojektowanie i wykonanie remontu drewnianej kładki dla pieszych w ciągu drogi gminnej przez rzekę Gołdapę w m. Boćwiński Młyn. Zamówienie obejmuje: sporządzenie projektu wykonawczego i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, przedmiaru robót uzyskanie akceptacji tego projektu w zakresie zgodności z programem funkcjonalno-użytkowym, wykonanie robót budowlanych na podstawie powyższego projektu, przeprowadzenie wymaganych prób i badań, przygotowaniem dokumentów związanych z odbiorem remontowanej kładki dla pieszych.
Opis stanu istniejącego.
Kładka dla pieszych jest konstrukcją drewnianą, 6-cio przęsłową, belki nośne drewniane o wym. 16x18 cm po 3 sztuki w każdym przęśle. Pomost drewniany składający się z poprzecznic drewnianych o wym. 5x7 cm ułożonych w rozstawie osiowym 20 cm z jezdnią dwuwarstwową z desek grub. 3,2 cm ułożonych w tzw. jodełkę. Kładka posadowiona jest na palach drewnianych śr. 20 cm po 3 sztuki w każdej podporze. Ilość podpór 7 sztuk. Oczepy drewniane o wym. 24x24 cm. Poręcze drewniane. Parametry geometryczne kładki dla pieszych: Długość całkowita - 30,00 m; Szerokość całkowita - 2,70 m; Szerokość użytkowa - 2,40 m ; Szerokość użytkowa po zawężeniu pomostu - 1,20 m; Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został w programie funkcjonalno użytkowym - załącznik nr 8 do SIWZ.
Mieszkańcom Boćwińskiego Młyna pozostaje mieć nadzieję, że oferty firm znajdą się w zasięgu środków finansowych przewidzianych w budżecie gminy na ten cel.
Podobno to, co najcenniejsze dla naszego zdrowia, często rośnie tuż pod naszymi stopami. Nauczyć się dostrzegać bogactwa natury będzie można podczas warsztatów zielarskich, organizowanych w ramach Uniwersytetu Ludowego Pogranicza w Gołdapi. Zajecia są bezpłatne, zapisy już trwają.
26 marca w Domu Kultury w Gołdapi świętowano Międzynarodowy Dzień Teatru. W sali widowiskowej odbyły się dwa spektakle przygotowane przez grupę teatralną pod kierunkiem Katarzyny Miernik.
1 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza w Gołdapi odbył się wspaniały koncert akordeonowy prof. dr. hab. Rafała Grząki.
Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na otwarcie wystawy prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi.
15 kwietnia w kinie "Kultura" odbędzie się kolejne spotkanie Małomiasteczkowego Klubu Filmowego. Zaprezentowany zostanie poruszający film pt. "Wartość sentymentalna".
Tradycją jest już, że w Niedzielę Palmową uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gołdapi wystawiają Misterium Męki Pańskiej. Nie inaczej było i w tym roku.
W ramach Uniwersytetu Ludowego Pogranicza, w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się warsztat dla dorosłych, poświęcony historii i znaczeniu palmy wielkanocnej.
Warsztat ph. "Wiosna w Bullerbyn - budzi się przyroda" odbył się 1 kwietnia w filii bibliotecznej w Grabowie.
W ubiegłym tygodniu w świetlicy wiejskiej w Kozakach odbył się warsztat pisania wielkanocnych jajek. W wydarzeniu wzięli udział dzieci, młodzież oraz przedstawiciele koła gospodyń wiejskich.
W Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się cykliczne spotkanie miłośników i kolekcjonerów gier planszowych, tym razem z wielkanocnym akcentem.
Dziś przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Ze względu na wielkanocną przerwę w szkołach, Stowarzyszenie Dobry Start zorganizowało happening z tej okazji już wczoraj.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 1 do 12 kwietnia.
1 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza w Gołdapi odbędzie się koncert akordeonowy.
Szkolenie dotyczące ekologicznego rolnictwa organizowane jest w Gołdapi 9 kwietnia w ramach Uniwersytetu Ludowego Pogranicza.
Za nami kolejne spotkania w Bibliotece Publicznej w Gołdapi w ramach warsztatów komputerowych dla dorosłych.