Już za dwa dni gołdapianie i przyjezdni goście będą się mogli wspólnie pobawić w specjalnie utworzonej na pl. Zwycięstwa strefie kibica. Będą w niej obowiązywały szczególne zasady. Szczegółowo opisuje je regulamin, zamieszczony poniżej. Jeśli jednak ktoś nie się zagłębiać w jego treść to warto, by przynajmniej wiedzieć, że:
- impreza potrwa od godziny 15.00 do godziny 23.00
- na teren imprezy nie będzie można wnosić nic w opakowaniach szklanych, napoje w kartonikach czy w opakowaniach plastikowych tylko i wyłącznie pod warunkiem, że będą oryginalnie zamknięte; oznacza to tyle, że z okręconą choć raz butelką z napojem nie wejdziemy
- na teren imprezy nie będzie można wnosić żadnych napojów alkoholowych
- na teren imprezy nie będzie można wnosić żadnych przedmiotów niebezpiecznych, w tym scyzoryków, noży
- będzie bezwzględny zakaz wchodzenia na teren strefy kibica w koszulkach i w innych elementach ubioru z symbolami piłkarskich zespołów klubowych; oznacza to tyle, że osoba, która przyjdzie w koszulce czy dresie np. Wisły Kraków, Legi Warszawa, Rominty Gołdap nie będzie mogła wejść na teren strefy
- na terenie strefy kibica, w tym także w ogródku piwnym, obowiązywać będzie bezwzględny zakaz palenia papierosów
Regulamin imprezy masowej „Strefa Kibica - Euro 2012"
Rozdział I
- Impreza masowa odbywa się w dniu 8 czerwca 2012 r. - w wygrodzonej części Placu Zwycięstwa w Gołdapi.
- Uczestnicy mają prawo wstępu na teren imprezy w godzinach 15.00 - 24.00.
- Uczestnicy imprezy mogą przebywać na terenie obiektu do zakończenia imprezy, a następnie bez zbędnej zwłoki opuścić miejsce imprezy.
Rozdział II
- Wstęp na teren Imprezy jest wolny i przysługuje wszystkim osobom zainteresowanym wydarzeniem.
- Organizator zastrzega sobie prawo do ograniczenia ilości osób na imprezie bez podania przyczyn.
- Zabrania się wnoszenia i posiadania w trakcie Imprezy:
- broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów,
- materiałów wybuchowych,
- wyrobów pirotechnicznych,
- materiałów pożarowo niebezpiecznych,
- napojów alkoholowych,
- środków odurzających lub substancji psychotropowych.
- Organizator Imprezy może odmówić wstępu na Imprezę oraz przebywania na niej osobom:
- znajdującym się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków,
- posiadającym broń lub inne niebezpieczne przedmioty, materiały, wyroby, napoje, środki lub substancje,
- zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającym zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku Imprezy.
- Uczestnicy Imprezy oraz wszystkie inne osoby, które znajdują się na Terenie Imprezy zobowiązane są stosować się do poleceń Służb Porządkowych oraz Informacyjnych w tym kierownika do spraw bezpieczeństwa.
- Osoby małoletnie uczestniczą w Imprezie na wyłączną odpowiedzialność osób, które sprawują nad nimi opiekę.
Rozdział III
- Organizator zapewnia bezpieczeństwo osobom obecnym na Imprezie oraz porządek podczas trwania Imprezy, poprzez m.in.:
- Służby Porządkowe i Służby Informacyjne wyróżniające się elementami ubioru;
- powołanie kierownika do spraw bezpieczeństwa, kierującego Służbami Porządkowymi i Informacyjnymi;
- udostępnienie pomocy medycznej;
- Organizator w zakresie określonym Ustawą i przepisami wykonawczymi jest uprawniony do utrwalania Imprezy, a w szczególności zachowania osób, za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.
- Organizator zapewnia zabezpieczenia przeciwpożarowe poprzez zapewnienie, że:
- Służby Porządkowe, Informacyjne i Organizator muszą znać rozmieszczenie podręcznego sprzętu gaśniczego i hydrantów oraz zasady postępowania na wypadek pożaru;
- Służby Porządkowe i Informacyjne znają zasady postępowania w zakresie prowadzenia ewakuacji, sposobu alarmowania straży pożarnej, zasad użycia podręcznego sprzętu gaśniczego, udzielenia pierwszej pomocy medycznej.
- Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w przebiegu Imprezy z uzasadnionych powodów, np. odwołanie przyjazdu przez artystę, „siła wyższa", itp., a ponadto prawo do ustalenia i zmiany programu pod względem artystycznym i czasowym bez uprzedniej konsultacji i rekompensaty.
Rozdział IV
- Służby Porządkowe, legitymujące się identyfikatorem umieszczonym w widocznym miejscu, są uprawnione zgodnie z przepisami Ustawy o bezpieczeństwie imprez z masowych do:
- legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości,
- przeglądania zawartości bagaży, odzieży osób, w przypadku podejrzenia, że osoby te wnoszą lub posiadają niebezpieczne przedmioty,
- wydawania poleceń porządkowych osobom zakłócającym porządek publiczny lub zachowującym się niezgodnie z regulaminem Imprezy, a w przypadku niewykonania takich poleceń - usuwania ich z Imprezy;
- stosowania siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających oraz podobnych technik
- obrony w przypadku zagrożenia dóbr powierzonych ochronie lub odparcia ataku na członka Służb Porządkowych lub inną osobę
- ujęcia, w celu niezwłocznego przekazania Policji, osób stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także chronionego mienia.
- Służby porządkowe mogą wydawać własne instrukcje bezpieczeństwa oraz p.poż. zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w sytuacji zagrożenia, jeśli nie można wykorzystać instrukcji istniejących.
Rozdział V
- Niniejszy Regulamin jest dostępny:
- na stronie internetowej www.goldap.pl
- bezpośrednio przed rozpoczęciem Imprezy Regulamin zostanie wywieszony w widocznych miejscach na Terenie Imprezy.
Pogoda była dziś wyjątkowo niesprzyjająca, lecz mimo to noworoczny pokaz sztucznych ogni odbył się w Gołdapi zgodnie planem.
Noworoczny pokaz fajerwerków odbędzie się jutro na targowisku miejskim w Gołdapi.
Przedstawiamy harmonogram dostępności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gołdapi w okresie od 1 do 11 stycznia.
W sobotni wieczór 20 grudnia, w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się X Świąteczny Koncert Finałowy, zorganizowany przez Fundację Uskrzydleni - Wspieramy Kreatywnie.
Gołdapscy policjanci zorganizowali i przeprowadzili zajęcia z samoobrony dla seniorów, dostosowane do możliwości psychofizycznych osób starszych.
"Zaśpiewajmy razem Maryi i Jezusowi" - pod tym tytułem 4 stycznia w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gołdapi odbędzie się koncert kolęd.
Nie chcesz samotnie spędzać wigilijnego wieczoru? Spędź go razem z innymi korzystając z propozycji Teen Challenge Polska oddziału w Gołdapi.
Już jutro w centrum Gołdapi odbędzie się 15 Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza rozpocznie się w południe, a ma potrwać 4,5 godziny.
17 grudnia delegacja samorządowców z Gołdapi przekazała na ręce szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jana Grabca petycję do premiera Donalda Tuska w sprawie reaktywacji linii kolejowej nr 41 na odcinku Gołdap-Olecko.
18 grudnia w filii bibliotecznej w Grabowie odbył się świąteczny warsztat pt. "Papierowe święta - od historii do rękodzieła".
VII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Gołdapi, odbył się dziś w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi.
W sobotnie popołudnie w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbędzie się Świąteczny Koncert Finałowy, organizowany przez Fundację Uskrzydleni - Wspieramy Kreatywnie.
W Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyły się rodzinny warsztat o literackim i twórczym charakterze, który wypełnił bibliotekę radością i świąteczną atmosferą.
W sobotę w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbył się 22 Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny.