Bardzo nietypowe było dzisiejsze posiedzenie komisji spraw obywatelskich i społecznych Rady Miejskiej w Gołdapi. Nietypowe, bo wyjazdowe i to na rowerach. Radni chcieli sprawdzić naocznie stan utrzymania porządku oraz zagospodarowania zieleni w naszym mieście. A to znacznie lepiej widać z roweru niż z samochodu lub autobusu.

W komisji uczestniczyli też urzędnicy (Beata Skok i Wiesław Swatek) oraz przedstawiciele policji z komendantem Andrzejem Żylińskim na czele. Trasa „rowerowego rajdu" najpierw wiodła w na Podlasie oraz do strefy uzdrowiskowej nad jeziorem, następnie w okolice ul. Armii Krajowej i Lwowskiej, a na zakończenie ulicami Kościuszki, Źródlaną, Konopnickiej i Żeromskiego. Łącznie uczestnicy komisji przejechali kilkanaście kilometrów. W trakcie przejazdu radni obejrzeli też pijalnię wód mineralnych, której budowa nad jeziorem dobiega do końca. Na zakończenie wyjazdowego posiedzenia pozytywnie zaopiniowali uchwałę ws. zmian w budżecie.

Pomysł, by włodarze przejechali się ulicami miasta na rowerach zrodził się w głowie przewodniczącego komisji Piotra Kuśtowskiego. Nie wyklucza on w przyszłości kolejnych tego typu wyjazdów.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

Podobał Ci się artykuł? Doceniasz działalność goldap.info?
Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe, postaw nam wirtualną kawę.